Gülüş Tasarımı AnkaraGülüş tasarımı ankara

Gülme tasarımı dişlerle birlikte çevre dokular olan dişetleri ve dudakları da içine alan diş hekimliğinin zor bir o kadar da keyifli bir dalıdır. Estetik diş hekimliği genel diş hekimliğinden ayrılan bir uzmanlık olduğu gibi, gülüş tasarımı teknikleri ayrı bir eğitim ve tecrübe gerektirir.

Dişlerinden memnun olmayan, dişleri çarpık olan ve ortodonti istemeyen gülüşünü beğenmeyen, gülerken dişetleri gözüken, dişleri arasında boşluk olan, dişleri daha önce çekilmiş veya eksik çıkmış olan kişiler gülüş tasarımı ankara yaptırabilir.

Gülme planlanırken hastanın konuşması, mimikleri izlenir video kaydı alınır. Stüdyo ortamında daha sonra ölçüm yapabilmek için fotoğrafları çekilir. En önemlisi hastanın kendisi için düşündüğü hayali olan renk ve şekilde gülüş hekim tarafından öğrenilir.

Gülüş tasarımında dudak eğrisi, diş ve dişeti sınırı, dudak kalınlığı tasarımı etkileyen kriterlerdir.

Gülüş tasarımı ankara tedavisinde dişeti şekillendirmesi için lazer cihazı kullanılır. Cam seramik ankara ve lamine kaplama ankara malzemeleri ayrıca zirkon kaplama ankara içinden hastaya uygun materyal seçilir. Daha sonra dişler üzerinde bazı durumlarda aşındırma işlemi yapılır ve dijital tarayıcı cerec ankara cihazı ile dişlerin ölçüsü alınır.

Cerec ankara cihazı dünyadaki en gelişmiş dijital diş hekimliği cihazıdır. Hastadan silikon ölçü almak yerine özel 3 boyutlu kamera ile hastanın tüm ağzı bilgisayar ortamına alınır. Bu işlem birkaç dakika surer. Bilgisayar üzerinde hastanın gülüşünün nasıl olması gerektiği dijital ortamda planlanır.

Bu planlamaya bağlı olarak 3 boyutlu yazıcı ile hastanın diş örneği üretilir. Hasta bu örnek dişleri 1 ila 2 hafta kullanır. Beğenmediği yerler düzeltilir. Hasta ve hekim sonuçtan memnun olduğunda hasta için uygun renk seçilir ve orjinal dişler cerec mc xl ankara cihazı ile üretilir ve hastaya sunulur. Beğenilen orjinal dişler ağız ortamından etkilenmeyen zaman içerisinde aşınmayan ve sızdırma yapmayan çok özel yapıştırıcılar ile yapıştırılır.

Bu işlemle birlikte dudak dolgusu ve botox uygulamaları ile gülüş daha belirgin hale getirilebilir.

Gülüş tasarımını kullanım ömrü hastanın dişlerine bakması ve düzenli hekim kontroluna bağlıdır. Gülüş tasarımda yapılan uygulamalar dişlerin ömründe değişiklik yapmazlar

Randevu Al