Kanal tedavisi Ankara

Kanal tedavisi Ankara

Kanal tedavisi hastalanmış diş sinirine diş hekimini yaptığı bir tedavi şeklidir. Dişlerimizin içinde dişlerin çocukluk çağında gelişmesini ve uzmasını sağlayan pulpa adı verilen damar ve sinir paketi bulunur. Erişkinlerde diş sinirinin dişi nemlendirmek ve çürüme veya kırık durumunda ağrı hissi vermesi dışında fonksiyonu yoktur.

Diş çürükleri dişin sinirine kadar ilerlerse bu dokuyu hastalandırabilir. Önce soğuk hassasiyetiyle başlayan bu durum daha sonraları dayanılmaz diş ağrısı ankara şekline gelebilir.

 

Bu durumda diş hekimi dişi çekmek veya kanal tedavisi ankara yapmak arasında seçim yapar.

Bazen dişlerin sinirleri hiç çürük olmadan da ölebilir bu duruma steril nekroz adı verilir. Yine tedavi kanal tedavisi ankara dır.

Özellikle estetik diş hekimliği ankara çalışmalarında diş hekimi ankara bilinçli olarak sağlıklı dişe kanal tedavisi yapabilir. Çok iyi şekilde yapılmış bir kanal tedavisi dişin ömrünü kısaltmaz.

Eğer diş uzun süre siniri ölmüş bir şekilde kalırsa bu durumda dişin kök ucunda vücut tarafından oluşturulmuş kistlere rastlanabilir. Muayene ile ve röntgen konrolu ile teşhis konulur. Bu durumda apikal lezyonlu diş ankara kanal tedavisi yapmak uygun olacaktır. Eğer kist büyük ise o zaman küçük bir operasyonla apikal rezeksiyon denilen diş kökü kesme işlemi yapılabilir.

Günümüzde robot ile kanal tedavisi ankara yapma imkanı vardır. Bu şekilde çok hızlı ve ağrısız kanal tedavisi ankara yapma imkanı olur.

Kanal tedavisinde başarı dişin kök ucuna kadar temizlenmesi, kanalların genişletilmesi ve dişlerin kök ucuna kadar doldurulması ile mümkün olur. Kanal tedavisi tecrübe gerektiren hassas çalışma ile başarının elde edilebileceği bir tedavidir.

Ağrısız kanal tedavisi ankara için intraligamenter anestezi cihazı, kanal tedavis robotu ve titanyum eğeler gerekir. İşlem genellikle 2 randevu da tamamlanabilir. Teknolojinin kullanılması gereken bir tedavi şeklidir. Özel cihazlar gerektirir.

Kanal tedavisi uygulanacak dişe anestezi uygulandıktan, ilk seans dişteki çürük temizlenir ve giriş kavitesi adında dişin sinirine ulaşacak yol açılır. Bu seansta diş iltahaplı ise iltahapta boşaltılır. Bu şekilde ilk seansta büyük rahatlama gerçekleşir. Daha sonraki seansta pansuman yapılır eğer kanal kurudu ise kanal dolumu yapılabilir. Bu işlemde tamamen ağrısızdır.

Randevu Al