Şeffaf Diş Teli Tedavisi Ankara

Şeffaf plaklarla konforlu ortodonti tedavisi

Orthero tedavisi

Ortodonti tedavisi diş düzensizliklerinin, kapanış problemlerin ve estetik düzeltmenin dişlere hiç zarar vermeden yapıldığı bir bilim dalıdır.

Klasik olarak ortodonti tedavisinde dişlere çeşitli açılardan kuvvetler uygulanarak, diş köklerinin kemik içerisinde yer değiştirmesi ve dişlerin istenilen estetik ve fonksiyonel duruma getirilmesi arzu edilir.

Bunun için klasik ortodonti tedavisinde dişler üzerine braket denilen kare şeklinde yapılar yapıştırılır ve bunların içinden teller geçirilerek ve bu tellere çeşitli kuvvetler verilerek dişler hareket ettirilir.

Sabit ortodonti olarak adlandırılan bu tedavi sisteminde dişler üzerine takılan braketler ve tellerin tedavi boyunca diş üzerinde kalması gereklidir.

ŞEFFAF PLAKLAR İLE ORTODONTİ

Gelişen bilgisayar ve 3 boyutlu yazıcı sistemleri ile artık tel takmadan ortodonti tedavisi yapılması imkanı doğmuştur. Bu yöntemde kullanılan şeffaf plaklar tedavi süresinde istenildiği zaman çıkartılabilir. Bu yemek yerken ve önemli bir toplantıda hastaya büyük rahatlık sağlar. Ancak hızlı ve etkili bir tedavi için plakların günde en az 20 saat ağızda kalması idealdir.

Plaklar çıkartıldığında özel kutusunda muhafaza edilmelidir. Dişler fırçalanırken plaklarında fırçalanması hijyen açısından önemlidir.

ORTHERO TEDAVİSİ NASIL YAPILIR?

1) ORTHERO tedavisine uygun olup olmadığınız değerlendirebilmek için ağızdan ölçü alınır. Daha sonra bu ölçü 3 boyutlu tarayıcı ile taranır. Özel bir bilgisayar yazılımı ile tedavi aşamaları, hangi ay ne gibi değişiklikler olacak hastaya gösterilir. Bunun yanında hasta ve hekim sonuç ile ilgili bilgi sahibi olur.

Orthero tedavisinde risk yoktur, sonuç hakkında önceden bilgi sahibi olunur.

2) TEDAVİYE UYGUNSANIZ VE SONUÇ SİMULASYONDAN MEMNUN OLURSANIZ. PLAKLARIN ÜRETİMİNE BAŞLANIR. ORTHERO PLAKLARI YAKLAŞIK 1 HAFTA İÇİNDE HAZIRLANIR.

3) Orthero plakları 2 haftada bir değiştirilir, aylık kontrollerin ve dişler üzerinde düzeltmelerin yapılması için ayrıca her ay diş hekimine gitmeniz gerekir.

Eğer özel bir nedenden hekim kontroluna gidemeyecekseniz size daha fazla sayıda plak verilir.

ORTHERO tedavisi çok kolay ve modern bir ortodonti tedavisidir. En büyük özelliği sonuç hakkında önceden fikir verebilmesidir.

Bir yanıt yazın

Randevu Al