İmplant fiyatları ve gerçekler

 

İmplant ankara diş kaybı yaşandığında eksik dişlerin yerine uygulanan, estetik ve çiğneme fonksiyonunu yeniden kazandıran ileri teknoloji ürünü bir tedavi şeklidir.

İmplant diş eksik dişlerin yerine küçük bir operasyonla uygulanır ve iyileşme süresi sonunda üzerine yapılacak kaplama ile hastanın kendi dişi gibi çiğnemeyi yeniden sağlar.

İmplant kaplamalar eğer düzgün diş hekimi kontrolü yapılırsa çok uzun süreler ağızda kalırlar. Diş hekimi kontrolü yanında hastanın da implantlarına çok iyi bakması gerekir.

İmplant fiyatları ankara da çok farklı aralıktadır. İmplant fiyatını belirleyen faktörler

1) İmplantın markası

Ülkemizde pek çok firma ve marka adı altında dental implantların satışı ve pazarlaması yapılmaktadır. Bazı markalar çok köklü geçmişe sahiptir ve araştırma geliştirme ayrıca ürün kalitesine çok önem verirler. Bu firmaların implantlarının tanesi ortalama olarak 350-400 euro arasına malolur. Bu fiyata impantın üst yapısı denilen abutment dahil değildir. Ayrıca hekimin emeği olan cerrahi işlemde dahil değildir.

Bunun yanında daha uygun fiyatlara implant bulmak mümkün olsa da firmanın geçmişini araştırmak önemlidir.

2) İmplantın üretildiği ülke

Firma kadar implantın üretildiği ülke ve bunun gerçekliği de önemlidir. Halk arasında Alman implantı , İtalyan implantı gibi adladırılan modeller kalite hakkında bilgi vermez.

Çünkü farklı bir ülkede örneğin Hindistan da üretilmiş bir implantın kutusuna kolaylıkla alman damgası almanya ya kurulan bir büro aracılığıyla basılabilir.

3) Taklit implantlar

Piyasa da meşhur markaların ucuz fiyata implatlarına rastlamak mümkündür. Bu ancak taklit ürünle olabilir.

Örneğin, Yetkili satıcı tarafından temin edilen, hekime maliyeti 400 euro olan bir implantı 200 euro ya başka bir yerden almak mantığa terstir. Bu noktada hekimden implantı temin etmek doğrudur. Dış bir kaynaktan implant alıp hekime yaptırmak yanlıştır.

4) Garanti

Kullanılacak implantın garantili olması önemlidir. Ancak unutulmamalıdır ki garantiyi veren implant firması nın mevcutiyetinin garantisi yoktur. Yani yeni piyasaya girmiş bir firma ömür boyu garanti vermesine rağmen 1 sene sonra kapanabilir

5) HEKİM

En önemli konu hekimdir. Sadece Hekiminiz implantı uygular. Çok iyi eğitimli ve tecrübeli bir hekim kötü bir implantı başarılı bir şekilde sonuçlandırabilirken,

Tecrübesiz bir hekim en iyi implant markasında bile başarısız olabilir.

Tecrübe zamanla kazanılırken, eğitimin hekime maliyeti vardır ve doğal olarak bu maliyeti çıkartmak için bir miktar daha pahalı çalışabilir. Bu şekilde kendisini daha geliştirecek ve daha başarılı olacaktır.

Randevu Al