Laminate Venerler (Yaprak Porselen) Ankara

Dişlerde farklı nedenlerle oluşan sarı-kahverengi renk değişiklikleri, dişler arasındaki aralıklar,diş yüzeylerindeki yapısal bozuklukları porselen laminate venerlerle (laminalar) düzeltilebilir. Bu tür dişlerin sadece ön yüzeylerinden çok az bir diş dokusu kaldırılır. Daha sonra oluşturulan 0.5- 1 mm kalınlığındaki porselen yapraklar diş yüzeyine yapıştırılır .Bu tür restorasyonlarla olağanüstü estetik sonuçlar elde edilmektedir.PREPLESS LAMİNATE VENEERLER (HİÇ DİŞ KESİLMEDEN UYGALANAN LAMİNALAR)

Dişler üzerinde hiç kesim yapğılmadan yapılan özel bir tedavi türüdür. Uygun hastalarda mükemmel ve çok koruyucu sonuç verirler.


Laminate veneer (Yaprak porselen) ankara

 

Lamine kaplama ankara tedavisi tüm estetik diş hekimliği uygulamaları içinde en doğal görünüm elde edilen tedavi şeklidir. Bu tedavi ince yaprak porselenler ile yapılır. Bu lamine vener lerin kalınlıkları 0.4 mm ile 1.5 mm arasında değişmektedir.

Yaprak seramik ankara tedavinde empress e max denilen seramik bloklar kullanılır. Bu malzeme çok fazla ışık geçirgendir ve doğal dişlerden ayırt edilmeleri çok zordur. Aynı zamanda çok biyo uyumlu materyallerdir ve vücut tarafından malzemeye karşı reaksiyon gelişmez.

Lamine kaplama iki şekilde yapılabilir.

1) Diş kesmeden lamine kaplama ankara

Bu tedavi şeklinde hastanın ağız yapısı uygunsa dişlere hiç bir kesim işlemi yapılmaz.

2) Az miktarda diş preparasyonu ile lamine kaplama

Bu tedavi de dişlerden 0.5 mm doku uzaklaştırılarak laminelere yer açılır.

Laminate vennerlerde dişler hazırlandıktan sonra cerec ankara cihazı ile dişlerin 3 boyutlu görüntüsü alınır. Bu cihaz kullanıldığında hastadan ölçü almaya gerek kalmaz. Cerec cihazı üzerinde hastanın diş estetiği ankara tasarlanabilir.

Hasta diş estetiği ankara tasarımına ekran üzerinde katkıda bulunabilir ve sonuçta nasıl dişlere sahip olacağını önceden değerlendirebilir.

Diş rengi ankara seçimi laminelerde özellikle dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Bu noktada hastanın hayalinin yanı sıra ağızda mevcut dişlerin rengi ayrıca opaklığı da değerlendirilmelidir.

Lamine kaplama tedavisi yaklaşık 3 gün ila 1 hafta arasında sonuç alınabilen bir tedavi şeklidir. Lamine vennerler hazırlandıktan sonra çok güçlü yapıştırıcılarla dişlere yapıştırılırlar. Tüm tedavilerde olduğu gibi dişlerin bakımının yapılması ve düzenli diş hekimi kontrolü zorunludur.

Randevu Al