Orthero – Şeffaf Plaklarla Ortodontik Tedavi

orthero-gorsel-1

Orthero Tedavisi

Estetiksel ortodontik tedavilerde gelinen en son teknolojiyi sunan Orthero, kişiye özgü üretilmiş görünmez akıllı plakların sırayla kullanılmasıyla dişlerinizi düzelten telsiz ortodonti tedavi yöntemidir.

Orthero Plakları diş teli gibi dişlere monte edilmediği için istediğiniz zaman çıkarıp takabilirsiniz.

Ortodontist ve diş hekimleri tarafından uygulanabilen bir tedavi yöntemidir. İlk randevuda, hekiminiz diş ve ağız probleminizin Orthero tedavisinine uygun olduğunu düşünürse ağız ölçülerinizi, fotoğraflarınız ile birlikte Orthero merkezine gönderecektir.

Şeffaf Diş Teli Alternatifi Orthero Plak Tedavisi

Metal veya şeffaf diş teli çeşitli sebeplerden dolayı dişlerde dizilim bozukluklarını tedavi eden araçlardır. Bu bozukluğu ortadan kaldırmak için diş hekimleri veya ortodontistler aşağıda bulunan alternatif tedavi yöntemleri uygulamaktadırlar. Son yıllarda teknolojinin gelişmesiyle birlikte çok ileri metal veya şeffaf diş teli geliştirildiği gibi kişiye özgü üretilen Orthero plakları ile hiç şeffaf diş teli kullanmadan ortodontik tedavi olmak mümkün olmaktadır. Peki şeffaf plaklarin ve şeffaf diş tellerinin birbirlerine karşı avantajları ve dezavantajları nelerdir ?

Diş çarpıklıklarını düzeltme tedavisinde uygulanan yeni teknoloji Orthero sayesinde, şeffaf diş teli kullanmanıza gerek kalmadan tamamen şeffaf plaklar aracılığı ile dişlerinizi olması gereken ideal pozisyona getirebilir ve düzgün, sağlıklı dişlere sahip olabilirsiniz.

Orthero Tedavisi Nedir ?

Ortodonti dünyasında yaşanan teknolojik bir devrim olarak nitelendirilen Orthero ile dişlerin estetik kaygı yaratmadan düzeltilmesini sağlayan ve aynı zamanda dijital ortamda dişlerinizin nasıl bir yapıya sahip olacağını anlık olarak gösterebilen bir programa sahip ortodontik tedavi yöntemidir.

Neden Şeffaf diş teli değil de Orthero?

seffaf-dis-teli-orthero-plak-diş-için

orthero plakları diş için seffaf dis teli

 

  • Orthero plakları tamamen şeffaf plaklardan oluşmaktadır. Bu sayede dışarıdan bakıldığında fark edilemezler. En yakınlarınız bile (arkadaşlarınız, aileniz ) fark etmekte zorlanacaklardır.
  • İstenildiği zaman takıp çıkarma imkanı bulunmaktadır.
  • Ağrısız tedavi yöntemidir. Metal tellerinde sıkça karşılaşılan ağrı, sızı ve acı hisleri ile kesinlikle karşılaşılmaz.
  • Metal veya şeffaf diş teli gibi estetiksel bir kaygı yaşanmaz. Aile, iş ve sosyal yaşantınıza hiçbir kaygı duymadan devam edebilirsiniz. Özellikle çocukların ve gençlerin diş çarpıklığı tedavilerinde yaşadıkları psikolojik sorunların önüne geçmektedir.
  • İstanbul Teknik Üniversitesi Teknokentte geliştirilen Orthero plakları 1000’den fazla ortodontist ve diş hekimi tarafından tüm Türkiye’de kullanılmakta olan bir tedavi yöntemidir. Bugüne kadar 10000’den fazla üzerinde diş çarpıklığı sorunu yaşanan hasta tedavisinde kullanılmıştır.
  • Ağız kokusu, damağa telin batması, diş fırçalama da yaşanan bütün sıkıntıları çözen bir tedavi yöntemidir. Sesinize ve konuşmanıza etki etmez.
  • Tedavinizin daha hızlı tamamlanmasını sağlar.
  • Metal veya şeffaf diş teli kullanabilecek yaşta herkese uygulanabilmektedir.
  • Metal veya şeffaf diş teli tedavisine göre zaman açısından aynı sürede, fiyat açısından ise yakın fiyatlarda bu teknolojik tedavi yöntemine sahip olma şansınız bulunmaktadır.

Orthero Tedavisine Nasıl Başlanır

Orthero Türkiye’nin 7 bölgesinde sağlayıcısı olduğu ortodontist ve diş hekimleri bulunmaktadır. Diş hekimiz var ise hekiminize bizden bahsedin ya da hekiminizin iletişim bilgilerini bize ulaştırın. Biz kendisi ile iletişime geçip bilgi vereceğiz. Eğer bir diş hekiminiz yok ise bu sayfadaki “Orthero ile Tedavi Olmak İstiyorum” formu doldurarak bilgi alabilirsiniz. Hekiminizi belirledikten sonra muayene olarak diş hekimiz tarafından dişlerinizin kontrolü yapılır. Diş çarpıklığı veya diş ayrıklığı tedavisi için uygun iseniz doktorunuz tarafından diş ölçünüz alınır. Alınan ölçüler Orthero ortodonti uzmanlarına gönderilir. Ardından tedaviye başlamadan tedavi sonundaki dişlerinizin son halini görebileceğiniz bir simülasyon diş hekiminiz ile paylaşılır. Hekiminiz ile birlikte daha tedaviye başlamadan, hem de hiç bir ücret ödemeden bilgisayar ortamında dişlerinizin kavuşacağı son hali görme fırsatınız bulunmaktadır.

Randevu Al