Estetik Diş Hekimliği Ankara Tedavi Süreci

ESTETİK DİŞ HEKİMLİĞİ

 • Estetik Diş Hekimliği

  İnsanlar artık sağlıklı olmanın yanı sıra estetik, doğal ve güzel görünmek  istemektedir.Günümüzde yaşamın her alanındaki teknolojik gelişmeler parelelinde diş hekimliği biliminin de boyutları değişmiştir.Bu gelişmeler  diş hekimlerine olağanüstü estetik , doğal dokulara daha az zarar veren,  kısa sürede tamamlanabilen, ağrısız ve acısız diş tedavileri yapabilme olanağını sağlamaktadır.

  Hastanın yüz oranları, dudak yapısı, kalınlığı, yüzündeki çizgiler, dişetinin yapısı, profil görüntüsü bir bütün olarak değerlendirilir. Örneğin dişetlerinin gülerken çok görünmesinden şikayet eden bir hastanın sadece dişeti hastalığı değil aynı zamanda lazer ile dişetleri ağrısız, kansız bir şekilde düzeltilerek görüntüsü değiştirilebilir ve özgürce gülmesi sağlanabilir.

    

     

  Ön dişlerinin arasındaki ayrıklıktan şikayetçi olan bir kişinin diş çürüğü tedavi edilirken bu boşluklar sadece estetik dolgu materyalleri ile kapatılarak tüm yüz görüntüsü değiştirilebilir.

  Ön dişlerdeki uzunluk, kısalıklık, küçük çapraşıklıklar ya da kırıklar sadece dolgu materyalleri ile çok kısa sürede, ağrısız bir şekilde düzeltilebilmektedir.

         

          

  Gülme bir bütündür; diş arkı dışında yer alan bir dişin konumunun çok kısa sürede tamamlanabilen erişkin ortodontisi  veya basit protetik dokunuşlarla  düzeltilmesi kişinin genel  görüntüsünü çok çekici bir hale getirebilmektedir.

             

            

Bir yanıt yazın

Randevu Al