İmplant diş nasıl yerleştirilir?

İmplant diş nasıl yerleştirilir?

İmplant diş ankara, diş kaybı tedavisinde çok başarılı çözümler sunan. Yaklaşık 55 yıldır kullanılmakta olan ve her geçen sene daha da mükemmelleşen bir tedavi şeklidir. İmplant ankara uygulamalarında eksik diş olması zorunludur. İmplant eksik diş olan bölgeye uygulanır. Diş kaybı olan bölgede kemik kaybı ne kadar az ise kullanılacak implant ankara o kadar uzun ve geniş olacağı için tedavi daha başarılı olur.

Diş kayıpları travma, diş çürümesi diş enfeksiyonu ve apsesi, diş kistleri ve diş eti hastalıkları nedeniyle olmaktadır. Bu etkenler içinde en çok harabiyet veren ve en çok kemik kaybına neden olan etken diş eti hastalığıdır. Kontrolsüz diş eti hastalıklarına bağlı kemik kayıpları çok fazla olmakta bu durumda implant uygulanacak kemik te de erime çok fazla olmaktadır. O yüzden implant tedavisi planlanan hastalarda dişeti hastalığı çok ilerlemiş ise ve dişeti tedavisi imkansız hale gelmiş ise diş çekimlerini daha önce yapmak kemik dokusunun korunması açısından çok hayatidir.

Genellikle diş çekimini takiben 1 ay sonra kemik dokusu implant ankara uygulaması için hazır hale gelir. Bu 1 aylık süre içinde vücut eski enfeksiyonları temizler ve diş kökü boşluğunda yeni kemik oluşmaya başlar. Bazı durumlarda diş çekimi yapıldıktan hemen sonrada implant yerleştirilebilir. Bu durumda çok dikkatli çalışılmalı ve protez çok iyi planlanmalıdır.

Sağlıklı kemiğe implant ankara yerleştirmek yaklaşık 5 dakika süren ağrısız ve acısız bir işlemdir. Dişeti açılmadan implant uygulanabilirse uygulama sonrasında da ağrı ve şişlik çok az olacaktır.

İmplant ankara yapıldığı gün operasyon sonrası sigara içmemek ve 2 saat sonra hafif gıdalar tüketmek gerekir. Doktorun vereceği ilaçlar dikkatle kullanılmalıdır.

Bir yanıt yazın

Randevu Al