İmplant Tedavisinde Ağrı Olur Mu?

İmplant ve ağrı

İmplant tedavisinde en çok karşılaştığımız soruların başında ağrı gelmekte.

Hastalar doğal olarak ankara implant yaptıracakları zaman bizim toplumumuza özgü olan ve çok az sayıda meydana gelen kötü deneyimlerin dillendirilmesi ile kulaktan kulağa implant tedavisi ve ağrıyı bağdaştırmaktalar.

Ancak genel olarak implant tedavisi ağrısız bir tedavi şeklidir. Gelişmiş dental anestezilerin kullanılması ile implant işlemi yapılırken ağrı çekilmesi mümkün değildir. Bunun yanında işlem sonrasında da hekimin önereceği ilaçlar kullanılırsa operasyon sonrası rahatsızlık hissedilmeyecektir.

İmplant uygulanacak bölgede operasyon sırasında dişetine ne kadar zarar verilirse ağrıda o kadar az olur.

Ağrısız implant ankara için hekimin konusunda tecrübeli olması şarttır bunun yanında kaliteli bir implant kullanılması gerekir. Unutulmamalıdır ki kaliteli ve bilinen markalarla üretilmiş implantların daha önceden yapılmış çok sayıda araştırması vardır. Buda implantı daha güvenli yapar.

Son zamanlarda uygulanan dikişsiz implant ankara sisteminde dişetine zarar vermeden implant yerleştirilir. Bu sistemde dişetinde şişlik olmaz kanama yok denecek kadardır ve implantın başarısı dişeti açılarak yapılan implant ile aynıdır.

İşlem süresi 3-5 dakika arasındadır bazı durumlarda işlem sonrasında protez hemen yapılabilirken ideal olan uygulama 3 ay implant ile kemiğin kaynamasını beklemektir.

İmplant operasyonundan hemen sonra alınacak ağrı kesici ile iğne yaralarının ağrısı da hafiflemiş olur.

Eğer dişeti açılarak implant yapılmış ise işlemden sonra yanak üzerinden buz uygulaması olabilecek şişliği engeller.

Bir yanıt yazın

Randevu Al