Lamina Kaplama Diş Düşer Mi?

Lamine kaplama diş ankara düşer mi?

Tüm estetik diş hekimliği uygulamaları içerisinde en hassas çalışılması ve planlanması gereken tedavi şekli tırnak porselen ankara olarak da adlandırılan lamine kaplmalardır.

Lamine diş tedavisi ankara da çok ince cam seramik yapraklar dişlerin üzerine yapıştırılırlar. Bu uygulamayı yapabilmek için çok ince diş dokusunu kaldırmak gerekebilir. Daha sonra alınan ölçü ile estetik düzenleme yapılır ve lamineler hazırlanır.

Lamine kaplamalar sadece cam seramik bloklardan üretilebilirler bundaki amaç cam seramik blokların özel asitler yardımıyla pürüzlendirilebileceğidir. Dişler üzerine de bir asitle pürüzlendirme işlemi yapılır ve çok özel bir yapıştırıcı ile lamineler yapıştırılır. Zirkonyumdan lamine kaplama yapılamaz çünkü zirkonyum asitle pürüzlenmez.

Bir diğer konu lamine yapılacak dişlerin hazırlanmasıdır. Hekim lamine hazırılığı yaparken dişler üzerinde tutunma alanları yapabilir.

Lamine tedavisi yapıldıktan ve lamineler yapıştırıldıktan sonra 1 hafta dikkatli kullanılmalıdırlar. Bazı durumlarda laminede atma denlen dişten ayrılma durumu olabilir. Bu durumda lamine kaplama dikkatlice saklanmalı ve hızlı bir şekilde hekime gidilmelidir. Lamineler tekrar düzenlenecek ve yapıştırılacaktır.

Lamine tedavisinde dişe hiç zarar verilmez veya çok az aşındırma yapılır ancak bazen laminelerde atma olması çok normal bir durumdur. Endişe etmemek gerekir.

Bir yanıt yazın

Randevu Al